Loďky Orlice

Ahoj, vítejte v půjčovně lodí ORLICE v Kostelci nad Orlici, která vám nabízí výlety po Divoké a Tiché Orlici, prostředí pro dobrodruhy a pohodáře, rybáře, cyklisty, vodáky a milovníky dobré muziky.

Orlice vzniká před Albrechticemi nad Orlicí v nadmořské výšce 247m spojením dvou řek Tiché a Divoké Orlice.

V roce 1996 byl po celé délce toku těchto řek vyhlášen Přírodní park pro jejich přírodní bohatství. V jejich blízkém okolí naleznete chráněné nebo ohrožené živočišné druhy jako je ledňáček, mihuli potoční, vydru říční, bolen dravý nebo klinatku rohatou.

Orlice je ideální řekou pro vodní turistiku. Jste schopni ji během 2 dnů celou projet, protože po 35 km vtéká v Hradci Králové do Labe.

Obvyklý začátek túry je v Kostelci nad Orlicí na Divoké Orlici o 14 km výš proti proudu. Zde od autokempu Orlice naši klienti začínají plavbu, neboť přímo u řeky je umístěna naše půjčovna. Úplní začátečníci si mohou první záběry na lodi vyzkoušet na klidné, volně tekoucí vodě přímo na náhonu protékajícím kempem.

A potom „vzhůru dolů po řece", která pro nováčky připraví mnohé zkoušky jejich zručnosti a odvahy. Čeká je mnoho zatáček, zákrut a meandrů, tunelů z vrbiček a několik padlých stromů. V jarních měsících pak můžete počítat, tak jako i na jiných řekách, s větším průtokem vody a tím pádem silnějším proudem. Úplným začátečníkům doporučujeme ke sportování využít letních měsíců, kdy je řeka vlídnější a odhalí vám i několik oblázkových a písčitých pláží ke koupání, piknikováni, sušení mokrých věcí a dalšímu vegetování.

Zkušení vodáci, jenž se na řeku vracejí rok co rok, protože vědí proč, pak jistě ocení zázemí naší půjčovny. Mohou si u nás vypůjčit nejmodernější lodě pro vodní turistiku, které se u nás vyrábějí plus další potřebné vybavení, mimo jiné zajistíme i dopravu řidičů a zavazadel popř. i dopravu osob zpět do místa startu plavby.

Budou zobrazeny výdejní a sběrná místa pouze této půjčovny. Ostatní půjčovny budou skryté.

Výdejní a sběrná místa

Orlice a Divoká Orlice (2), Orlice a Tichá Orlice (2)