Nastavení tisku

Zavřít tisk
Vodácká navigace
www.vodackanavigace.cz

Berounka

úsek Zvíkovec - Roztoky u Křivoklátu, délka 19 km
type
Kemp U Varských
levý břeh
-100 m
Vybavení: WC, sprchy, restaurace, dětské hřiště a brouzdaliště, parkování.
+420 603 439 892
100 m
type
Jez Zvíkovec
Nesjízdný
Zvíkovec
0 m
Šikmá prohnutá koruna, dole vysoký skok. V jezu 3 nesjízdné propusti. Pod jezem kameny. Výška 2m. Vpravo náhon a MVE.

Sjíždět
Jez je nesjízdný.

Přenášet
Přenášet vlevo.
type
Půjčovna lodí A.S.K.
levý břeh
Zvíkovec
0 m
Výdej a sběr lodí: denně 9:00-18:00

Výdejna ve Zvíkovci se nachází v kempu U Varských. Vybavení vydává správce kempu pan Tjutčev, kterého najdete na recepci nebo v restauraci.

Ve Zvíkovci můžete zakončit dvoudenní plavbu z Chrástu nebo začít jednodenní výlet krajem Oty Pavla do Roztok.
+420 733 430 931
type
Místo nástupu na řeku
levý břeh
Zvíkovec
0 m
Ve Zvíkovci u jezu, nebo v jednom či druhém kempu pod mostem.
200 m
type
Vodácký kemp "Pod mostem" na Zvíkovci
pravý břeh
Zvíkovec
200 m
Kemp, který provozujeme již od roku 1996, je určen nejen vodákům, ale i široké veřejnosti. Návštěvníci mají k dispozici slušné zázemí a vybavení. Nezapomínáme ani na děti, pro které jsou připraveny kolotoče, houpačky a další atrakce.

Ubytovat se můžete ve vlastních stanech nebo v chatkách. Kapacita chatek je omezená, proto doporučujeme provést rezervaci s předstihem.

Služby a vybavení: občerstvení otevřené denně od 8:30 do 24:00 hodin po celou sezónu, sprchy s teplou vodou, splachovací WC, zastřešená pergola s krbem. Přímo v kempu lze rozdělat oheň na vyhrazených místech. Nakoupit si můžete 500 m od kempu ve Zvíkovci.

Chceme, abyste se u nás cítili dobře, a proto mezi naše priority patří čistota ubytovacích ploch i vybavení.
+420 736 272 821
type
Most silniční
Zvíkovec
200 m
type
Obec Zvíkovec
pravý břeh (800m)
200 m
400 m
type
Rekreační středisko Pohoda
levý břeh
Zvíkovec
600 m
Vítáme všechny vodáky. nabízíme místo pro stany,chatky a místo pro karavany.Vaříme hotová česká jídla a minutky. Točíme 5 druhů piva.

Další možnosti: karavany, restaurace s českou domácí stravou , wifi

Zázemí: tábořiště, teplá voda, WC, sprcha, restaurace, dětské hřiště

Příjezd: po silnici 233 (Rakovník - Zvíkovec), 235 (Zvíkovec - Kařez) a po 201 (Broumov(CZ/D) - Jeneč.

Provozovatel: Veselý Martin
+420 606 114 069
500 m
type
Jez Kočkův mlýn
Sjízdný
1 km
Rozvalené zbytky jezu, výška 0.7m. U pravého břehu průjezdný jazyk.

Sjíždět
Sjíždět u pravého břehu

Přenášet
Přenášení v pravo
3,3 km
type
Skryjská jezírka a vodopád
pravý břeh (2,2 Km)
4,3 km
Od jezu Čilá se dá ke Skryjským jezírkům dostat po cca 4 kilometrech nejdříve po červené značce proti proudu potoka, poté dále rovně kolem opuštěné rekreačky. Ze Skryjí po modré značce
type
Jez Čilá
Sjízdný
4,3 km
Šikmý jez, nahoře schod. Pod jezem kameny. U pravého břehu snížená koruna - propust.

Sjíždět
Sjízdný u pravého břehu se zvýšenou opatrností (kameny pod jezem)

Přenášet
Přenášení v pravo
200 m
type
Tábořiště Šlovice
levý břeh
4,5 km
1,5 km
type
Půjčovna lodí A.S.K.
pravý břeh
Skryje
6 km
Skryje - tábořiště Ahoj

Výdej a sběr lodí po předchozí dohodě dle ceníku dopravy.

Přímo v tábořišti Ahoj můžete začít krátkou jednodenní plavbu do Roztok.
+420 733 430 931
type
Obec Skryje
pravý břeh (800m)
6 km
type
Veřejné tábořiště Ahoj Skryje
pravý břeh
Skryje
6 km
Vybavení: WC, kiosek, obchod, parkování.
+420 723 492 625
600 m
type
Most silniční
Skryje
6,6 km
1,1 km
type
Zřícenina Týřov
pravý břeh (300m)
7,7 km
Týřov (německy Angerbach) je zřícenina významného hradu Českého království. Nachází se v CHKO Křivoklátsko v katastru obce Karlova Ves na ostrožně nad soutokem Úpořského potoka a řeky Berounky v nadmořské výšce okolo 310 m n. m. Okolí hradu je chráněno jako národní přírodní rezervace Týřov. Od roku 1958 je chráněn jako kulturní památka ČR.
Týřov je hrad kastelového typu postavený ve 13. století podle importovaného francouzského vzoru. Hrady kastelového typu mají pravidelný půdorys a hradby jsou osazeny větším počtem věží. V době postavení byl tento typ hradu ve střední Evropě ojedinělý a výjimečný a notně předběhl dobu. V západní Evropě se stavěly běžně, protože hrady byly často obléhány a dobývány, ale u nás neměly obdoby; podobná hradní architektura se začala uplatňovat až v 15. století. Ve vrcholném středověku spočívala obrana hradu v pasivním kladení překážek nepříteli. Hrady kastelového typu jsou naproti tomu schopny aktivní obrany. Wikipedie
1,3 km
type
Týřovické skály
pravý břeh (100m)
9 km
Týřovické skály jsou výrazný skalní útvar tvořený svrchnokambrickými andezitovými lávami o mocnosti až 250 m nalézající se 0,5 km severovýchodně od obce Týřovice nad údolím Berounky na jejím pravém břehu.
Týřovické skály jsou dnes součástí NPR Týřov. Skály jsou zakončeny odděleným vrcholem se skalními stěnami a srázy. Od roku 1933 byly chráněny jako samostatná přírodní rezervace spolu se sousední přírodní rezervací Týřovské tisy. V roce 1984 byly tyto dvě přírodní rezervace sloučeny do Národní přírodní rezervace Týřov. Wikipedie
1,1 km
type
Kouřimská rybárna
pravý břeh (100m)
10 km
Jedná se o roubené stavení známé z povídek Oty Pavla, je dnes považováno za kulturní památku. Původně zde stával mlýn zvaný Myslice, který zanikl po roce 1425. Nedaleko se také nachází památný dub, který dorostl do výšky 10 m a obvod jeho kmene dosahuje v prsní výši 665 cm. Tento dub byl na počest spisovatele nazván dubem Oty Pavla.
700 m
type
Čertova skála
levý břeh (100m)
10,8 km
Čertova skála je přírodní rezervace vyhlášena 27. října 1949 vyhláškou čj. 14.737/49. Důvodem ochrany je mohutný odkryv spilitových polštářových láv, původem z českých starohor, dále pak teplomilných rostlinných společenstev skal a stepí.
Pověst o vzniku Čertovy skály:

K Čertově skále se váže pověst o rybáři, který žil v Kouřimecké rybárně (známá z povídek Oty Pavla) se svou krásnou dcerou. Rybář ji však slíbil čertovi, za to, když do rána postaví most přes řeku Berounku a než zakokrhá kohout. Rybář jej při práci pozoroval z protějšího Čertova Luhu- když však zahlédl, že čertova práce rychle pokračuje, že má již postavený předpolí a dva pilíře, dostal strach. Proto běžel pro lucernu, kterou postavil do prostřed kurníku, až kohout zakokrhal. Čert následně zmizel, ale zbyl tu po něm rozestavěný most. Wikipedie
1,3 km
type
Kněžská skála
levý břeh (100m)
12,1 km
Pověst praví, že když vezl povoz kněze ze Zbečna do Skryj na mši, kněz kočímu tak lál, že při přejezdu řeky vypřáhl koně a kněze s povozem nechal v řece. Dle zápisu, pozemky okolo skály patřili k Nezabudické faře, proto se tomu místu říkalo Kněžské.
1,1 km
type
Hostinec "u Rozvědčíka"
levý břeh (100m)
13,2 km
Restaurace z 30.let 20.století sloužící k občerstvení pocestných a vodáků tak, jak je tomu do dnes.
+420 777 175 477
1,2 km
type
Přívoz
14,4 km
Přivoz Branov spojuje levý břeh Berounky nedaleko Nezabudic s Pamětní síní Oty Pavla v Luhu.
type
Pamětní síň Oty Pavla
pravý břeh
14,4 km
V pamětní síni si můžete prohlédnout známé i méně známé fotografie Oty Pavla, jeho rodiny, přátel, ale i fotografie z natáčení filmu Smrt krásných srnců, či jeho korespondenci. Pod stropem visí torzo staré pramice s rybářským vybavením.

O letních prázdninách je v provozu denně od 9 do 19 hodin, od dubna do června a od září do října je v provozu pouze o víkendech, a to od 9 hodin, o sobotách do 18 hodin, o nedělích jen do 15 hodin.
700 m
type
Jez Nezabudický mlýn
Nesjízdný
15,1 km
Suchý šikmý jez s uzavřenou propustí. V podstatě nesjízdný. Většinou lze do lodi nasednout až pod náhonem, kde se voda opět vrací do koryta.

Vlevo náhon a rybí přechod.

Sjíždět
Nesjízdný kvůli nedostatku vody. Za vyššího vodního stavu se dá sjet vlevo vedle propusti.

Přenášet
Přenášet je možné vpravo po břehu, což je delší a náročnější nebo vlevo po betonové části jezu vedle propusti.
300 m
type
Autokemp Branov
pravý břeh
15,4 km
Vybavení: WC, sprchy, parkování
+420 734 799 100
1,6 km
type
Autokemp Višňová 1
levý břeh (100m)
17 km
Rádi vás přivítáme v kempu ve Višňové 1, nacházející se v Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko, které je zároveň biosférickou oblastí UNESCO. Náš kemp je prvním ze čtveřice kempů na Višňové. Spisovatel Ota Pavel tato místa nazval krásnou zahradou a zámeckým parkem, krajem s členitým terénem, bohatým na přírodní prvky s historickými souvislostmi s údolním fenoménem řeky Berounky.Možnost zapůjčení lodí včetně odvozu. NOVĚ i ubytování v turistických pokojích s vlastním sociálním zařízením, sprchou ledničkou na každém pokoji a velkou společnou kuchyní s jídelnou.
+420 721 797 555
200 m
type
Autokemp Višňová II
levý břeh (100m)
17,2 km
Vybavení: WC, sprchy, kiosek, dětské hřiště, volejbalové hřiště, parkování.
+420 603 284 393
400 m
type
Autokemp Višňová Hájek
levý břeh (100m)
17,6 km
Autokemp a rekreaační středisko Višňová-Hájek nabízí ubytování v chatkách a v kempu ve vlastních stanech či karavanech.

Služby
Restaurace, bezbariérový vstup(jak do restaurace,tak do některých chat), internet, nekuřácké prostory, parkování, psí povolení, satelit, telefon, televize, tenis, venkovní ohniště, zahrada, internet pomocí wifi sítě, pitná voda, dvě sociální zařízení společné (v jednom soc.zař. teplá voda zdarma do vyčerpání pro ubytované, v druhém soc.zař. sprchové automaty na žetony-teplá voda pořád.)Pro větší skupiny možnost polopenze či plné penze.

Parkování
Je možné přímo u chatek či stanů a karavanů, za poplatek.
Do kempu je možný vjezd i větších vozidel (autobusy, větší karavany, obytná auta…)

Sportovní aktivity
Děti se u nás vyhrají nejvíce na dětském hřišti na kterém je např. kolotoč, houpačky a různé prolejzačky. Samozřejmě pokud není počasí na koupání, jinak je docela obtížné vytáhnout děti z řeky do které je pozvolný vstup a ve které děti vysloveně rádi řádí. Po celém areálu jsou velké zelené plochy, které slouží jak ke stanování, tak dětem k jejich hrám(fotbal, líný tenis, míčové hry apod..) Nechybí u nás ani volejbalové či nohejbalové hřiště, které někteří lidé využívají také na tenis. Síť k tomuto hřišti je možné zapůjčit v recepci. Když už sluníčko zapadá a chýlí se k večeru je u možné využít různě po celém areálu venkovní ohniště, u kterého nechybí přírodní lavičky.
+420 605 253 180
300 m
type
U Přívozu Višňová
levý břeh
17,9 km
+420 731 528 411
700 m
type
Místo nástupu na řeku
pravý břeh
Roztoky
18,6 km
type
Hospoda u Jezu
pravý břeh
Roztoky
18,6 km
200 m
type
Jez Roztoky
Nesjízdný, nebezpečí
Roztoky
18,8 km
Kolmý jez s nebezpečným válcem (již za střední vody), výška 2 m, půlkulatý tvar. Vpravo propust s cvičnou slalomovou tratí.

Sjíždět
Nesjízdný, nebezpečný

Přenášet
Přenášení vlevo po navigaci.
100 m
type
Slalomová trať Roztoky
Cvičná, obtížnost Těžší peřeje (WW2), nebezpečí
Roztoky
18,9 km
Cvičná slalomová trať v propusti Roztockého jezu (vpravo).